Aparat ortodontyczny rozwiązaniem wielu problemów

Korona porcelanowa: co warto wiedzieć?
17 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Piękne, zdrowe i równe zęby to marzenie każdego. Jednak zarówno o zdrowy, jak i piękny wygląd zębów należy zadbać. Nie każdy z nas rodzi się z równymi pięknymi zębami. Wady zgryzu to problem, którego nie wolno bagatelizować, ponieważ wpływają nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie.

Wady zgryzu mogą utrudniać właściwą higienę zębów i doprowadzać do powstawania próchnicy, czy chorób dziąseł. Inna konsekwencja – bóle i przykurcze stawów żuchwy lub problemy z wymową niektórych zgłosek. Poważne wady zgryzu mogą powodować szczękościski i ostatecznie doprowadzić do martwicy zęba.

Gdzie udać się, jeśli chcemy rozwiązać problem wady zgryzu? Prosto do gabinetu ortodontycznego. Ortodonta poprzez kompleksowe, często trwające kilka lat leczenie, może wyprostować nasze zęby. Zanim jednak zdecydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego, poznajmy plan leczenia i jego koszty.

Część ortodontów decyduje się na podpisanie z pacjentami kontraktu medycznego. Od początku ustala ostateczny koszt leczenia i termin zakończenia. Zleca wykonanie zdjęć pantomograficznych i sporządza wyciski szczęki, by mieć pewność, że zaproponowany plan leczenia będzie skuteczny. Mało kto wie, że przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, należy zadbać o leczenie stomatologiczne. Wszystkie zęby muszą być zdrowe. Ponieważ długotrwałe noszenie aparatu ortodontycznego może spowodować ubytki i próchnicę, w trakcie noszenia aparatu koniecznie trzeba regularnie odwiedzać dentystę i szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej.

Aparaty ortodontyczne mogą być albo założone na stałe na jakiś okres czasu albo ruchome, które zakłada się tylko na kilka godzin w ciągu dnia i na noc. O tym, jaki aparat będzie skuteczny w danym przypadku decyduje ortodonta po dokładnym zbadaniu danej sytuacji. Aparaty ortodontyczne są bardzo skuteczne, niemal w każdym przypadku przynoszą pozytywne skutki. Zakładane są już dzisiaj nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym, które chcą po latach spełnić swoje marzenie o pięknym uśmiechu.

Komentarze są wyłączone.