Bezpieczne wybielanie zębów

Przyczyny brzydkiego zapachu z ust
3 czerwca 2019
Zdrowe nawyki w dzieciństwie
17 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

Wybielanie zębów to bardzo częsty powód wizyt stomatologicznych. Marzymy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu, dzięki któremu zyskamy więcej pewności siebie i będziemy czuć się znacznie bardziej komfortowo w codziennych kontaktach towarzyskich. Istnieje kilka sposobów na dbanie o kolor swoich zębów w warunkach domowych, które mogą być skuteczne. Warto jednak zdawać sobie sprawę, które z nich są bezpieczne, a które mogą niestety bardzo źle wpłynąć na stan zdrowia uzębienia.

Jednym z najbezpieczniejszych i jednocześnie naprawdę skutecznych sposobów, jest stosowanie węgla aktywnego na zęby przynajmniej raz w tygodniu. Powoduje on usuwanie brzydkich przebarwień na powierzchni zębów. Węgiel aktywny jest bezpieczny i dodatkowo może mieć korzystny wpływ na stan zdrowia zębów, dzięki mineralizacji i swoi właściwościom. Węgiel należy rozkruszyć i wymieszać delikatnie z niewielką ilością wody, a następnie używając szczoteczki do zębów nałożyć na ich powierzchnię jak pastę do zębów. Miksturę należy pozostawić na zębach na kilka minut, aby mógł zadziałać. Węgiel należy wypłukać czystą wodą, jednak nawet jeśli przez przypadek połkniemy nieco mikstury nie powinno stać się nic złego.

Wiele osób jest zwolennikami stosowania sody oczyszczonej na powierzchni zębów, jednak może ona powodować nieodwracalne uszkodzenia szkliwa. Znacznie lepszym wyborem w takiej sytuacji jest wybranie się na wizytę u stomatologa, który w profesjonalny i bezpieczny sposób zadba o wybielenie naszych zębów, jednocześnie nie powodując uszkodzeń i zniszczeń szkliwa oraz przestrzeni międzyzębowych i dziąseł. Nieprawidłowe wybielanie zębów może prowadzić do krwawienia dziąseł i bardzo przykrych konsekwencji.

Rutynowe wykonywanie higienizacji zębów i jamy ustnej, czyli usuwanie kamienia nazębnego daje efekt wybielenia zębów. Oznacza to, że dbanie o higienę jamy ustnej i kontrolowanie jej stanu zdrowia ma duży wpływ na kolor zębów. Jeśli więc zależy nam na pięknym i białym uśmiechu, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Usługi wybielania zębów dostępne w naszym gabinecie: https://www.steczkodentysta.pl/project/wybielanie/

Komentarze są wyłączone.