Brzydki zapach z ust

Aparat ortodontyczny
3 lipca 2019
Dziedziny stomatologii
17 lipca 2019
Pokaż wszystkie

W trakcie rozmowy z innymi osobami bardzo często zwracamy uwagę na zapach wydobywający się z ich ust. Niestety zdarzają się sytuacje, w których zapach ten jest bardzo nie przyjemny co może być ogromnym problemem. Niestety brzydki zapach z ust jest problemem, z którym boryka się wielu pacjentów i znalezienie rozwiązania tej sytuacji nie zawsze jest proste. Istnieje kilka przyczyn, które mogą być odpowiedzialne za ten problem.

Pierwszą z nich, która przychodzi na myśl każdemu z nas jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Niestety wielu Polaków zapomina o tym jak ważne jest codzienne mycie zębów, z tego powodu ich jama ustna nie należy do najczystszych. Jest to najczęstsza przyczyna brzydkiego zapachu z ust, z którą można sobie naprawdę szybko poradzić poprzez wprowadzenie zmian w swojej codziennej pielęgnacji.

Drugim problemem jaki może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej jest próchnica. Jest to po części związane z poprzednim punktem, ponieważ to właśnie nieprawidłowa higiena może doprowadzić ostateczni do takiego stanu nasze zęby. W tym przypadku jedynym działaniem jakie możemy podjąć jest wizyta w gabinecie stomatologicznym (https://www.steczkodentysta.pl/), gdzie lekarz zajmie się leczeniem naszych uszkodzonych zębów. To może usunąć nasz problem jakim jest brzydki zapach z ust.

Ostatnim problemem z jakim mogą borykać się pacjenci jest mało popularna przypadłość, o której nie wie większość Polaków. Są to uchyłki przełyku, w których odkładać mogą się resztki pokarmowe. Znajdujące się tam jedzenie może ulegać fermentacji, co prowadzi do pojawienia się brzydkiego zapachu. Niestety jest to problem, którego nie rozwiąże wizyta u dentysty lub poprawa higieny jamy ustnej. W tym przypadku niezbędna jest wizyta u gastrologa, który metodami endoskopowymi może doprowadzić do zamknięcia uchyłku.

Widzimy zatem, że tak powszechny problem jakim jest brzydki zapach z ust może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze będzie on związany z nieprawidłową higieną, dlatego zawsze należy dążyć do znalezienia jego przyczyny.

Komentarze są wyłączone.