Czy warto postawić na nić dentystyczną?

Czy należy uzupełniać brakujące zęby? 5 powodów na TAK !
17 października 2019
Złamanie narzędzia podczas leczenia kanałowego
3 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej ma ogromne znacznie dla każdego z nas. Zdrowe zęby i dziąsła to nie tylko ładny uśmiech i świeży oddech. Pamiętajmy, że kamień nazębny, pojedyncze braki w uzębieniu oraz próchnica są poważnymi problemami, które mogą mieć negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jak skutecznie dbać o zęby?

Nie zawsze regularne szczotkowanie wystarczy. Cennym uzupełnieniem pielęgnacji jamy ustnej staje się zatem korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej oraz z nici dentystycznych. Dlaczego warto skorzystać z tego drugiego rozwiązania?

Nić dentystyczna to cienka nitka, która została wykonana ze specjalnego włóka nylonowego. Ci, którzy z niej korzystają podczas czyszczenia zębów, mogą dotrzeć do tych miejsc, których nie można oczyścić za pomocą szczoteczki. Dzięki temu można oczyścić z resztek jedzenia wąską przestrzeń pomiędzy zębami, a tym samym pozbyć się problemów z bakteriami. Co to oznacza? Świeższy oddech, zdrowsze zęby oraz mniejsze ryzyko pojawienia się tak uciążliwej przypadłości, jaką jest próchnica lub parodontoza.

Wybór nici dentystycznych jest coraz szerszy, możemy zatem znaleźć takie środki, dzięki którym rozwiążemy kilka problemów jednocześnie. Bardzo dobrym przykładem mogą być tu nici wybielające, dzięki którym można nie tylko oczyścić dokładnie zęby, ale też usunąć z nich przebarwienia lub osad nazębny. Można też skorzystać z nici, które są nasączone substancją bakteriobójczą, oraz z takich, w których pojawia się fluor. Dzięki temu ryzyko pojawienia się próchnicy lub parodontozy staje się jeszcze mniejsze, a szanse na zachowanie pięknego uśmiechu do późnej starości znacznie się zwiększają.

Wiele osób zastanawia się, czy nitkowanie zębów jest bezpieczne i czy nie grozi zranieniami. Otóż okazuje się , że nitkowanie jest całkowicie bezpiecznym dla zdrowia zabiegiem pielęgnacyjnym, którego mogą nauczyć się nawet dzieci. Oczywiście, jak wszystko wymaga nieco treningu, ale warto podjąć trochę wysiłku, by przestrzenie pomiędzy zębami zawsze były dokładnie wyczyszczone.

Sprawdź szczegóły na stronie: Dentysta Kraków – Steczko Krakusów 1C

Komentarze są wyłączone.