Dlaczego warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów

Z dzieckiem do ortodonty.
6 czerwca 2017
Mycie zębów zaraz po posiłku?
20 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

W czasach nowoczesnych technologii dbanie o zęby staje się coraz prostsze. Od wielu lat możemy korzystać ze szczoteczek elektrycznych, które według stomatologów dużo skuteczniej czyszczą zęby i zapobiegają próchnicy niż zwykłe szczoteczki. Najnowszym produktem do higieny jamy ustnej jest szczoteczka soniczna, która te elektryczne bije na głowę pod każdym względem, a szczególnie jeśli chodzi o dokładność czyszczenia. Czy jednak produkt ten wart jest swojej ceny, wynoszącej nawet kilkaset złotych?

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Na pierwszy rzut oka szczoteczka soniczna niczym nie różni się od zwykłej elektrycznej, jej działanie opiera się jednak na zupełnie innych zasadach. Przede wszystkim główka szczoteczki wprawiana jest w ruch nie obrotowy jak to jest w przypadku szczoteczki elektrycznej, a w ruch wymiatająco- pulsujący. Ruch ten w dodatku jest dużo szybszy, bo zapewnia około 60 tysięcy ruchów na minutę. Ponadto urządzenie emituje fale dźwiękowe, które docierają do najbardziej ukrytych zakamarków zębów i przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu mogą je dokładniej czyścić. W praktyce najlepsze szczoteczki soniczne na rynku zapewniają usunięcie kilka razy więcej płytki nazębnej niż inne szczoteczki. Co jest bardzo istotne, urządzenia te są niezwykle delikatne dla dziąseł i szkliwa, nie powodują więc żadnych podrażnień ani uszkodzeń, mogących wywołać krwawienie lub ból. Według producentów używanie szczoteczki sonicznej powinno wręcz poprawić stan zdrowia dziąseł nawet u osób, które miały z nimi dotychczas problemy.

Z każdym dniem czystsze i bielsze zęby

Zapewnienia producentów o właściwościach wybielających szczoteczki sonicznej traktowane są przez wiele osób jako chwyt reklamowy. Tymczasem urządzenie rzeczywiście tak dokładnie czyści zęby, że już po dwóch tygodniach jego używania są one wyraźnie jaśniejsze. Najszybciej różnicę zauważają osoby mające ciemne osady od kawy, herbaty lub nikotyny, które zwykle są najbardziej widoczne od wewnętrznej strony zębów. Z takimi osadami niestety nie radzi sobie ani zwykła szczoteczka do zębów, ani żadna elektryczna, natomiast soniczna skutecznie je usuwa w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Urządzenie równie sprawnie usuwa płytkę nazębną, dzięki czemu w jamie ustnej nie pozostają żadne bakterie, które są główną przyczyną rozwijania się próchnicy. Bez wątpienia więc szczoteczka dba nie tylko o piękny, ale również o zdrowy uśmiech.

Inwestycja w szczoteczkę soniczną wiąże się ze sporym wydatkiem. Biorąc pod uwagę jednak jej skuteczność pod względem profilaktyki próchnicy i usuwania nawet silnych osadów, zakup urządzenia wydaje się opłacalny, bo przecież dzięki niej można ograniczyć liczbę wizyt u dentysty, które do najtańszych nie należą. Warto dodać, że można zakupić jedno urządzenie i kilka końcówek, dzięki temu z jednej szczoteczki może korzystać cała rodzina.

Komentarze są wyłączone.