Implanty cyrkonowe: co warto wiedzieć?

Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka
3 grudnia 2019
Korona porcelanowa: co warto wiedzieć?
17 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Dla wielu osób są szansą na odzyskanie pięknego uśmiechu i pozbycie się kompleksów. Implanty cyrkonowe mogą się okazać wybawieniem dla tych, którzy wskutek wypadku lub problemów z próchnicą stracili zęby. Co warto wiedzieć na temat takiego rozwiązania? Dla kogo jest wskazane i czy warto się na nie zdecydować?

Implanty cyrkonowe to alternatywa dla tych, którzy – ze względów finansowych – nie mogą skorzystać z implantów tytanowych. Wykonane z porcelany, mają wiele zalet, a osób zachwyconych takim rozwiązaniem jest sporo. Implanty zębowe tego typu wyróżniają się pięknym wyglądem oraz odpornością, mogą zatem służyć przez wiele lat. Implanty cyrkonowe mogą się świetnie sprawdzić w chwili, gdy ubytki pojawiają się z tyły jamy ustnej, są też cennym wsparciem dla tych, którzy stracili przednie zęby. W tym drugim przypadku implanty cyrkonowe są cenione ze względu na swój estetyczny wygląd, dzięki czemu mogą z powodzeniem zastąpić naturalne zęby.

Niestety, aby taki ząb był stabilny, niezbędna bywa odbudowa kości. Choć za wstawienie takiego zęba trzeba sporo zapłacić (koszt to około tysiąca złotych, w zależności od gabinetu), efekty są wspaniałe. Dla tych, którym zależy na pięknym wyglądzie, taki implant zębowy stanie się rewelacyjną inwestycją oraz szansą na uwolnienie się od kompleksów.

Warto podkreślić, że brak zęba w łuku zębowym wiąże się nie tylko z niską samooceną i kompleksami, a także z defektem estetycznym, ale także z problemami zdrowotnymi. Kiedy w łuku zębowym brak zęba, zmienia się siła nacisku jednego łuku na drugi, pojawia się powracający ból głowy, który rzadko kojarzymy z dolegliwością ze strony zębów. Poza tym zęby mogą stać się nadwrażliwe, mogą pochylać się w kierunku luki po usuniętym zębie, co spowoduje skrzywienie zgryzu. Często bagatelizujemy ten problem myśląc, że nic się nie stanie, jeśli usuniemy jednego chorego trzonowca. Okazuje się jednak, że taki zabieg ma daleko idące konsekwencje, oczywiście jeśli nie odbudujemy braku protetycznie.

Komentarze są wyłączone.