Korona porcelanowa: co warto wiedzieć?

Implanty cyrkonowe: co warto wiedzieć?
10 grudnia 2019
Aparat ortodontyczny rozwiązaniem wielu problemów
24 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Korony zębowe to szansa dla tych, którym ubytki w jamie ustnej zaczynają sprawiać sporo problemów. Wiemy przecież, że brak zęba nie dość, że obniża naszą samoocenę, szczególnie jeśli ubytek jest dobrze widoczny, ale także może powodować cały szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Z jakich rozwiązań można skorzystać, by zniwelować braki w uzębieniu?

Możliwości uzupełnienia uzębienia jest coraz więcej, a gabinety stomatologiczne mają dla nas coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są korony porcelanowe, mogące się pochwalić szerokim gronem sympatyków. Wiele osób decyduje się na nie zamiast innych rodzajów implantów. Co warto wiedzieć na ich temat? Dla kogo są wskazane, a dla kogo nie będą najlepszym pomysłem?

Korony porcelanowe, czyli kieszonki na zęby, to popularne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać te osoby, które straciły zęby (a raczej ich część) z powodu złamania lub problemów z próchnicą. Są one mocowane albo na implantach, albo na odpowiednio oszlifowanych zębach pacjenta. Korona taka może zostać założona zarówno na chory ząb lub na jego pozostałość, można ją też nałożyć na zęby martwe. Dzięki temu z tego rozwiązania mogą skorzystać osoby, których zęby są bardzo mocno zniszczone, ale jakiś ich fragment pozostał w zębodole.

Korona z porcelany jest ceniona ze względu na swój estetyczny wygląd, dzięki czemu zdobyły przewagę nad trwalszymi koronami metalowymi. Porcelanowa korona wygląda niemal identycznie jak ząb naturalny, trudno wręcz odróżnić ją od innych zębów. Niestety, nie zawsze można z takiej korony skorzystać. Nie sprawdzi się ona w przypadku tych osób, które są w trakcie leczenia próchnicy, nie będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy borykają się z chorobami przyzębia. W pozostałych przypadkach mogą się okazać cennym wsparciem oraz szansą na odzyskanie pięknego uśmiechu. Jedynym ich minusem może być dość wysoka cena, którą trzeba zapłacić, jednak piękny uśmiech jest wart każdej ceny.

Komentarze są wyłączone.