Przyczyny brzydkiego zapachu z ust

Kamień nazębny
24 maja 2019
Bezpieczne wybielanie zębów
10 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

Gdy dotyka nas nieprzyjemna dolegliwość jaką jest brzydki zapach wydobywający się z ust, nie zawsze wiemy co dokładnie należy zrobić i skąd się ta przypadłość wzięła. Okazuje się, że nieładna woń to nie tylko wynik zjedzenia w niedalekiej przeszłości posiłku o wyrazistym aromacie, lecz także wielu chorób i dolegliwości rozwijających się w naszej jamie ustnej lub całym organizmie. Prawidłowa i bardzo dokładna higiena jamy ustnej nie zawsze pozwala na całkowite pozbycie się przyczyn przykrego zapachu i konieczne jest poszukiwanie nieco głębiej.

Wizyta u lekarza oraz badania laryngologiczne, mogą dać obraz stanu zdrowia naszych migdałków. Migdałki są miejscem bardzo cieplym i wilgotnym, czyli doskonale nadaje się do rozwoju bakterii i wszelkich drobnoustrojów. Jeśli często dotyka nas choroba jaką jest angina, możemy być pewni że w naszej jamie ustnej obecnych jest wiele bakterii. W takim wypadku konieczne jest prawidłowe leczenie i bardzo dokładne dbanie o stan migdałków. Czasem konieczny jest zabieg usunięcia migdałków, jednak taką decyzję podejmuje jedynie lekarz po wykonaniu niezbędnych badań.

Jeśli poza bardzo brzydkim zapachem z ust, odczuwamy dolegliwości takie jak bóle brzucha i bardzo mały komfort podczas trawienia po spożyciu posiłków, warto wybrać się do gastrologa. Lekarz zbada w jakim stanie jest układ pokarmowy i czy nie występują w naszym ciele wrzody żołądka. Są one nie tylko bardzo niebezpieczne i uciążliwe, lecz właśnie powodują wydobywanie się zapachu enzymów z naszych ust. Warto także zwrócić większą uwagę czy zapach nie przypomina acetonu, ponieważ może to być oznaka problemów z trzustką i jej prawidłową pracą. Wykonanie podstawowych badań pozwoli na wykluczenie wielu możliwych przyczyn i skuteczne zapobieganie występowaniu objawów.

Czasem okazuje się jednak, że przykry zapach spowodowany jest jedynie nieprawidłową dietą. W takim wypadku warto zwracać większą uwagę na produkty spożywcze jakie przyjmujemy i omijać te, które nasilają objawy i nieprzyjemny zapach.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług stomatologicznych: https://www.steczkodentysta.pl/

Komentarze są wyłączone.