Wyrywanie zęba u dziecka

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Patrycja 1 rok temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1915

  Użytkownik
  Keymaster

  Witajcie,

  ostatnio dentystka powiedziała, że będzie jeden ząb do wyrwania. Jutro z synem idziemy i mam trochę obawy, że się zrazi do dentystów. Macie jakieś sprawdzone sposoby na to, żeby dziecko przygotować?

  #1917

  Zuzanna

  Zakładam, że chodzi o mleczaka?

  #1918

  Użytkownik
  Keymaster

  Tak tak – to jeszcze mleczak. Nie powinno być większego problemu ale jednak mam obawy, że się później zrazi.

  #1919

  Zuzanna

  Dziwne, że dentystka od razu nie podjęła się wyrwania zęba. Generalnie z mleczakami nie ma problemu i dzieci też jakoś normalnie znoszą usunięcie.

  #1920

  Użytkownik
  Keymaster

  Niestety syn trochę spięty był i pani powiedziała, żebyśmy za kilka dni przyszli.

  #1921

  Marta

  Bardzo dużo zależy od dentysty – odpowiednie podejście nie zrazi dziecka. Ja na przykład z córką chodzę do gabinetu Steczko – opieka na najwyższym poziomie.

  #1922

  Sylwia

  Ważne jest to, aby dentysta odpowiednio podszedł do dziecka, odpowiednio je zainteresował. Wszystko można powiedzieć, że kręci się w okół podejścia. Samo wyrwanie mleczaka to chwila moment. Nie raz wystarczy nawet tylko podważyć i sam wychodzi.

  #1923

  Marek

  Ja pamiętam jak byłem mały do dwa sam sobie wyrwałem – poszło szybko i gładko 🙂 ale czasy się zmieniają, rodzice chuchają i dmuchają na dzieci.

  #1924

  Użytkownik
  Keymaster

  Jako rodzic chce dobrze dla dziecka. Przejmuję się tym ponieważ nie chce żeby syn płakał. Później już nie będzie chodził do dentysty bo się będzie bał.

  #1925

  Patrycja

  W ogóle dziecku nie wspominaj, że ma wizytę. Po co go denerwować. A z mleczakiem nie będzie większego problemu. Wiele będzie zależeć głównie od stomatologa.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.