Węgiel aktywowany w trosce o zdrowe zęby

Jak pomóc dziecku podczas ząbkowania?
17 listopada 2019
Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka
3 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Od zeszłego roku w stomatologicznych nowinkach ciągle słyszy się o zbawiennych właściwościach węgla aktywnego. Początkowo dziwił nas fakt, w jaki sposób czarny węgiel może czyścić nasze zęby, obecnie jednak jego właściwości są potwierdzone i powszechnie znane. W jaki sposób węgiel aktywny może wpływać na zdrowie naszych zębów?

Węgiel aktywowany, czyli inaczej aktywny, ma właściwości absorpcyjne, oznacza to, że doskonale pochłania bakterie i zanieczyszczenia, przyciągając je. To właśnie ta cecha pozwala na jego zastosowanie w higienie jamy ustnej. Ponadto, węgiel działa antybakteryjnie, przez co chroni nasze zęby i dziąsła przed stanami zapalnymi i innymi infekcjami. Najciekawszy zdaje się być fakt, że węgiel aktywowany, który wyglądem przypomina przecież zwykły węgiel kamienny, na nasze zęby wpływa..rozjaśniająco! Aby to sprawdzić, warto przetestować go na własnej skórze.

Węgiel aktywowany jest świetnym sposobem na walkę z odbarwieniami, między innymi po kawie czy herbacie. Takie odbarwienia są trudne do zwalczenia, jednak węgiel radzi sobie z nimi świetnie. Na rynku dostępne są co prawda różne pasty wybielające, jednak większość z nich w swoim składzie zawiera drobinki ścierne, które po dłuższym stosowaniu powodują zniszczenia szkliwa, jego demineralizację i w efekcie, nadwrażliwość zębów. Węgiel natomiast nie wywołuje tego efektu. Jest w pełni bezpieczny i można go używać w zasadzie bez ograniczeń.

Obecnie na rynku dostępne są już cale linie kosmetyków opartych na węglu aktywowanym. Są także pasty do zębów, które cieszą się dużą popularnością. Ciekawostką może być fakt, ze na rynku dostępna jest szczoteczko soniczna, której końcówka jest nasączona węglem aktywowanym. Zwiększa to znacząco jej skuteczność, a klienci mają pewność, że każdego dnia oczyszczają swoje zęby we wzorowy sposób.

Zachętą do wypróbowania węgla aktywowanego może być fakt, że jego stosowania zapobiega powstawaniu próchnicy poprzez zahamowanie namnażania się bakterii i zneutralizowanie pH w jamie ustnej.

Stomatolog dobry i sprawdzony w Krakowie.

Komentarze są wyłączone.