Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka

Węgiel aktywowany w trosce o zdrowe zęby
24 listopada 2019
Implanty cyrkonowe: co warto wiedzieć?
10 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Każdy z nas, już od najmłodszego dzieciństwa słyszy wielokrotnie: „umyj zęby”. Zdecydowana większość dzieci nie lubi myć zębów, a bardzo lubi jeść słodycze i pić soki z dużą zawartością cukru, dlatego rodzice muszą wykazać się zdecydowaną konsekwencją, by ich dzieci miały zdrowe zęby.

Producenci szczoteczek do zębów i past do zębów dwoją się i troją, by ich produkty jak najbardziej zachęcały dzieci do szczotkowania zębów.

Szczoteczki do zębów nawiązują do znanych postaci z bajek, pasty mają smak gumy do żucia, powstają nawet specjalne płyny barwiące, które pokazują, gdzie na zębach dziecka znajduje się osad. Warto także już od najmłodszego dzieciństwa zabierać pociechę do stomatologa dziecięcego.

Stomatolog dziecięcy ma odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje do pracy z dziećmi. Posiada też odpowiedni sprzęt dentystyczny, który pozwala na bezbolesne leczenie. Jeśli nasze dzieci już od najmłodszych lat regularnie odwiedzają gabinet stomatologiczny, to wizyty te nie będą ich stresować i w późniejszym wieku same zadbają o swoje zęby. Oczywiście, pamiętajmy, że dzieci naśladują dorosłych – łatwiej będzie nam przekonać dziecko do wizyty u dentysty, jeśli sami regularnie dbamy o swoje zęby. Kiedy dziecko wyczuje, że sami unikamy wizyt w gabinecie stomatologicznym, bo zwyczajnie się ich boimy, z pewnością również nabierze strachu i niepewności. Warto postarać się, by pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym była w żaden sposób niezwiązana z bólem i dyskomfortem. Możemy zabrać dziecko na lakowanie zębów, jest to zabieg krótkotrwały i całkiem bezbolesny. Dzięki temu dziecko nie nabierze negatywnych skojarzeń i z uśmiechem wybierze się na wizytę, kiedy rzeczywiście pojawi się jakiś problem.

Musimy pamiętać o tym, że zdrowe zęby naszych dzieci zależą w przeważającej mierze od nas samych. My musimy zaszczepić w dziecku tę konsekwencję w dbaniu o ich higienę. Od nas zależy, czy dziecko będzie pamiętało o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, czy też nie.

Komentarze są wyłączone.