Założenie aparatu ortodontycznego

Zdrowe nawyki w dzieciństwie
17 czerwca 2019
Aparat ortodontyczny
3 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Konieczność noszenia aparatu ortodontycznego na zębach, kojarzy się głównie z wystającymi lub bardzo krzywymi zębami. Jest to jednak bardzo błędne przekonanie, które może powodować, że wiele osób wymagających tego typu ingerencji nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Aparat ortodontyczny może mieć bardzo korzystny wpływ na wady zgryzu i możliwy jest do założenia w każdym wieku. Jednak im wcześniej się zdecydujemy tym lepiej dla stanu naszego uzębienia.

Wady zgryzu mogą być naprawdę niebezpieczne i prowadzić do szybszego odkładania się nalotu kamienia nazębnego, a w konsekwencji rozwoju wielu chorób i dolegliwości. Jeśli nasz zgryz nie jest poprawny i prosty w przestrzeniach międzyzębowych odkłada się znacznie więcej resztek pokarmowych, które powodują rozwój bakterii i mogą skutkować bardzo przykrym zapachem wydobywającym się z jamy ustnej.

Nieestetyczny wygląd zębów i wady zgryzu mogą także prowadzić do wielu krępujących wad wymowy. Powoduje to, że w towarzystwie innych osób czujemy się niekomfortowe i spada nam samoocena oraz poczucie wartości. W konsekwencji może to prowadzić do problemów psychicznych, a nawet groźnych chorób jak na przykład depresja. Dlatego też dbanie o zęby jest niezwykle ważne i nie należy się przed nim wzbraniać zbyt długo.

Aby możliwe było założenie aparatu ortodontycznego na zęby, musimy mieć wyleczone wszystkie ubytki oraz choroby. Nie ma możliwości noszenia aparatu na zębach jeśli nasze zęby nie są w idealnym zdrowiu. Przed podjęciem się leczenia ortodontycznego, powinniśmy udać się do stomatologa w celu kontroli i ewentualnego wyleczenia naszych zębów oraz dziąseł. Jeśli podczas szczotkowania zębów pojawia się krwawienie z dziąseł należy o tym poinformować, ponieważ może to wskazywać na groźne przypadłości uniemożliwiające założenie aparatu ortodontycznego. Dopiero jeśli stomatolog całkowicie wyleczy i oczyści nasze zęby, możemy udać się na wizytę ortodontyczną i rozpocząć proces leczenia wad zgryzu lub krzywych zębów. Tego typu leczenie może jednak potrwać nawet kilka miesięcy.

Dobry ortodonta w Krakowi: https://www.steczkodentysta.pl/project/ortodoncja/

Komentarze są wyłączone.